Česky Slovensky
výhradní zastoupení pro ČR a SR

Historie

RIFLE je nejstarší italskou denimovou značkou založenou v roce 1958 bratry Fratini. Dva podnikatelé, kteří dovozem amerických jeansů rozšířili jako první jejich kulturu v Itálii vlastní značkou RIFLE. Od té doby RIFLE nezanikly.
V roce 1968 se RIFLE stává první značkou, která zcela legální cestou vstupuje do Československa prostřednictvím státního podniku Tuzex. A tak, zatímco americké značky se do východní Evropy nemohou dostat, společnost RIFLE na těchto trzích maximálně využila příležitost k rozvoji.
Další posun nastává v 80. Letech. V té době už je značka rozšířena v západní Evropě (především v Beneluxu, Švýcarsku a Západním Německu) a navazuje první obchodní vztahy s Východním Německem a Ruskem. Od této chvíle celá východní Evropa říká džínům „rifle“; RIFLE se v podstatě staly synonymem slova džíny.
Obdobím největšího nárůstu objemů jsou 90. léta. V roce 2000 dochází k přeorganizování společnosti panem Sandrem Fratini (syn jednoho ze zakladatelů), který se stává jediným akcionářem a prezidentem společnosti  Super Rifle S.p.A.
Aktuálně je v Itálii 550 multibrandových odběratelů,20 monobrandů řízených přímo RIFLE,25 monobrandů formou franšízy a mimo Itálii je dalších 180 multibrandových odběratelů a 30 monobrandů formou franšízy.
Výrobní program zahrnuje denim i nedenim kalhoty,bundy,mikiny,svetry,košile,trička,obuv a doplňky rozdělený do 6 kolekcí ročně.
Zboží se expeduje z Itálie prostřednictvím spolehlivé spediční společnosti UPS.

Roman Libiger
Výhradní zastoupení, pro ČR a SR

tel.: +420 737 155 255
email: info@rifle-jeans.cz
www.riflejeans.com